Летящ старт на плейофите в NFL даде индикации какво ни чака оттук до края на сезона на 12 февруари, когато ще разберем кой ще е новият шампион в лигата. Видяхте първите два мача от решаващата част на сезона по MAX Sport 3 HD, а в тях имаше екшън, невероятен обрат и драма, както и триумф на двама новобранци.

Припомняме - това е само началото. Тази вечер от 20:00 часа Бъфало приема Маями (MAX Sport 2 HD) в първи от менюто с три двубоя чак до зората на понеделник.

В 23:35 часа започва срещата Минесота - Ню Йорк Джайънтс (отново по MAX Sport 2 HD). А дълбоко след полунощ, с начален час 03:15 часа, е Синсинати - Балтимор, който ще се предава по същия канал (MAX Sport 2 HD).

В понеделник ще насочим внимание и към последния мач от wild card уикенда, който е рано сутринта във вторник българско време. Тампа Бей приема Далас в 03:15 часа (MAX Sport 2 HD). Разбира се, всеки мач оттук до Супербоул в нощта на 12 срещу 13 февруари в Аризона, ще върви на живо в каналите на MAX Sport.

Стартът бе летящ. В Сан Франциско домакините отнесоха като торнадо Сиатъл за едно полувреме, след като губеха на почивката. 49-ките победиха с 41:23, въпреки че изостанаха с 16:17 след първите две части.

Но Брок Пърди, новобранец и трети избор за куотърбек на Сан Фран за сезона, появил се "на пожар" заради травмите на Трей Ланс и Джими Гарополо преди два месеца, направи изключителен мач.

Той хвърли три тъчдаун паса към Крисчън Макафри, Елайджа Мичъл и Диибо Самюъл, сам завърши атака, пресичайки с топката в ендзоната за още 6 точки, а представянето му бе просто феноменално - 332 атакуващи ярда, 18/30 завършени паса, само веднъж свален от съперника и нито едно пресечено подаване.

Пърди, наричан в Щатите Мистър Незначителен - това е прозвището на последния избран в драфта (262-ри от 262-ма играчи) от години в Националната футболна лига, изведнъж се превърна в Мистър Важен.

Той е първият куотърбек-новобранец, който печели дебютния си плейофен мач от 10 години насам. Стана и най-младият в историята (23 години и 18 дни) с над 300 подадени ярда и три или повече тъчдауна в първия си такъв двубой.

Голям мач имаха още със 119 пробягани и 17 получени ярда, плюс отбелязан тъчдаун, както и ракетата Самюъл, завършил със 133 рисийвинг и 32 ръшинг ярда, плюс тъчдаун.

Сан Фран остава у дома и за Дивизионния уикенд, като ще приеме Минесота, Джайънтс, Далас или Тампа Бей - в зависимост от резултатите тази вечер и във вторник сутринта. По-нископоставеният от победителите в тези мачове отива на гости на Филаделфия (№1 от NFC), а по-високият ранкинг ще играе в Сан Франциско (№2).

Рано тази сутрин видяхме и поредния изумителен обрат, каквито в NFL никога не можеш да отпишеш като вариант (водещото видео горе). Дори при 0:27, с колкото изоставаше Джаксънвил у дома срещу ЛА Чарджърс.

Куотърбекът на домакините Тревър Лоурънс хвърли не един и два, а цели четири пресечени паса през първото полувреме, като буквално нищо не се получаваше в играта на Ягуарите.

Но Лоурънс намери Евън Инграм в ендзоната за тъчдаун само 24 секунди преди края но първата част, намалявайки пасива.

А след почивката мачът се обърна с главата надолу. Още три тъчдаун паса на куотърбека намериха Марвин Джоунс, Зай Джоунс и Крисчън Кърк, за да се стигне 28:30 при оставащи малко повече от пет минути.

Атаката на Чарджърс бе спряна и Лоурънс поведе последна такава за Джаксънвил, а от 36 ярда фийлгол с последната сирена реализира Райли Патерсън - 31:30 и знаменит обрат!

Дългокосият куотърбек, който бе с трагични статистики след първото полувреме, бе архитект на този "баща на обратите" и завърши с 288 подадени ярда.

Ягуарите ще играят срещу някой измежду Канзас Сити, Балтимор/Синсинати или Маями/Бъфало, в зависимост от резултатите тази вечер и утре сутринта.