Победа с 32:15 срещу Англия запази надеждата на Ирландия за титлата в “Шестте нации” жива. Задачата на ирландците бе улеснена значително, след като Чарли Юълс от англичаните бе изгонен още в 82-ата секунда, оставяйки своите с човек по-малко за 78 минути игра.

Двубоят бе предаван на живо по MAX Sport 3 HD.

Фаворитът Ирландия поведе бързо, благодарение на Джеймс Лоуи и Хюго Кийнан, но Маркъс Смит остави англичаните в мача, доближавайки ги до 15:9 на почивката.

Две грандиозни отигравания на Смит през втората част вдигнаха на крака трибуните на “Туикънъм”, но малко след това числовото преимущество на ирландците си каза думата.

С тази загуба англичаните окончателно се лишиха от шансове за триумф в легендарната ръгби надпревара, но същевременно те ще могат да изиграят ролята си в определянето на шампиона, защото при победа срещу Франция след седмица ще отворят широко вратата на Ирландия към трофея.

В друга среща днес Шотландия, следващият съперник на ирландците, надви с 33:22 Италия.

Този двубой наблюдавахте на живо по MAX Sport 2 HD.

Шотландците поведоха с 9 точки на полувремето в Рим, а след това задържаха водачеството, за да стигнат до втората си победа в четири мача досега. Италия пък остава на дъното на класирането, след като загуби тридесет и шести пореден мач в надпреварата.