Канзас Сити изрита лошия спомен и Синсинати Бенгълс от плейофите с последния удар - фийлд гол от 45 ярда на Харисън Бъткър, за да спечели финала в конференция AFC с 23:20. И да си осигури място на Супербоул на 13 февруари в Глендейл, Аризона. И него, както и двата финала тази нощ, няма как да пропуснете с MAX Sport 2 HD.

Шутът на Бъткър даде драматичен завършек на мача, в който Синсинати опита да повтори победата си на същия този стадион като гост на същия етап от плейофите. Но този път Патрик Махоумс и компания удържаха победата и така червените екипи на Канзас Сити ще се появят на Супербоул за трети път в последните пет сезона. Невероятната ера на Махоумс, Травис Келси и треньора Анди Рийд ги доведе до пет поредни финала в AFC, вече с три спечелени, както и до трето участие в мача на мачовете за трофея "Винс Ломбарди".

И за историята - Травис Келси ще се изправи там срещу брат му Джейсън от Филаделфия. Двамата са основни фигури в отборите си, а семейството гарантирано ще изкара незабравим ден в Аризона, като пръстен от Супербоул със сигурност ще има за някой с фамилия Келси.

Снимка: Getty Images

С контузен глезен Махоумс хвърли пасове за 326 ярда и два тъчдауна, а точно неговата последна атака доведе до фийлд гола на Бъткър. Куотърбекът излизаше извън терена, когато бе изблъскан от съперник и последва наказание, докарало топката до позиция, постижима за вкарване от кикъра. Това бе горчиво разочарование за Синсинати, който виждаше овъртайма. Техният куотърбек и лидер Джо Бъроу също се представи на ниво - 26 завършени паса за 270 ярда и един тъчдаун, но и две пресечени подавания.

Също по MAX Sport 2 HD по-рано видяхте как Филаделфия Ийгълс се справи със Сан Франциско 49 с 31:7 и си осигури другото място на Супербоул. Финалът в NFC започна многообещаващо като интрига за неутралния фен, но контузията на куотърбека Броук Пърди промени това.

Третият поред избор за позицията през сезона играч на Сан Фран бе ударен в лакътя при натиск от Хасан Редик, при който изгуби и топката.

Пърди (23 ярда) опита да се върне по-късно в мача, но основните минути изигра четвъртият куотърбек Джош Джонсън, завършил пасове за 73 ярда. Наложи се дори рънинг бекът Крисчън Макафри да поеме ролята за едно хвърляне...

Играта на 49-ките по въздух реално бе напълно заличена, а Макафри опита да компенсира с 84 ярда ръшинг и тъчдаун, но... Никакъв шанс срещу офанзивната машина на Фили и Джейлън Хъртс.

Куотърбекът на Ийгълс завърши атака с пас за тъчдаун, те дойдоха с тичане - от него, Майлс Сандърс (2) и Бостън Скот. Напълно достатъчно, за да бъде свършена работата. Но травмата на Пърди реално предреши мача.

Накрая настана и бой между играчите, а Трент Уилямс (Сан Франциско) и Кевон Уолъс (Филаделфия) бяха изгонени от терена.

Така на 13 февруари около 1:30 ч след полунощ българско време, Филаделфия срещу Канзас Сити ще е сблъсъкът на Супербоул.

Очаквайте го на живо по MAX Sport 2 HD, включително със зрелището на полувремето, където основен герой ще е мегазвездата Риана.