Далас Каубойс избухна в Тампа с мощно представяне и победа в Уайлд кард рунда на плейофите в NFL. Видяхте победата на Каубоите като гост на Бъканиърс с 31:14 по MAX Sport 2 HD, а в каналите на MAX Sport няма да пропуснете нито минути от най-важната част от сезона, чак до нощта на 12 срещу 13 февруари, когато в Аризона е големият финал Супербоул.

Дак Прескът и Далас стигнаха до 24:0 след два тъчдаун паса на куотърбека към тайд ендът Далтън Шулц и един към Майкъл Галъп, а самият Прескът изигра брилянтно ситуация с "фалшиво оставяне" към рънинг бека, за да пресече линията за още шест точки. Куриозно, Брет Маер, кикърът на Далас, изпусна и четирите удара за допълнителни точки - а те си бяха съвсем рутинни и лесни, с което не позволи преднината да стане 0:28.

Дак постави рекорд за плейофи - в четвърти пореден мач в тях успява да запише тъчдаун пас и такъв, който сам завършва с топката през линията на ендзоната.

Хулио Джоунс върна някаква надежда с тъчдаун за Тампа Бей след 30-ярдов пас на Том Брейди, но Си Ди Ламб отново увеличи аванса на гостите (а Маер най-после вкара).

При 6:31 само две минути преди края Камерън Брат завърши още една атака резултатно след подаване на Брейди, но - твърде късно.

Това може да се окаже и последният мач на 45-годишната икона на спорта, който завърши с 351 подадени ярда и 35/66 завършени паса. Възможно е Том да обяви отказване до дни. Вече го направи по това време миналата година, но се върна на терена за още един сезон.

Далас обаче продължава да гледа към мечтата си, а тя е - първа титла от 28 години. Каубоите са един от последните осем останали отбора в решетката на плейофите.

Понеделник, 23 януари, 01:30 часа

NFC: Сан Франциско - Далас по MAX Sport 2 HD.

На 29 януари, неделя, от 22:00 часа е финалът в NFC (победителите от двата мача в тази конференция), а от 01:30 часа в понеделник, 30 януари, е този в AFC.

Спечелилите тези два двубоя ще се срещнат в Глендейл, Аризона, на 13 февруари малко след полунощ наше време на Супербоул.

Нощ на драми в плейофите: Първа победа от 11 г. за Джайънтс и 98-ярдов тъчдаун в Синсинати