Том Брейди направи това, което винаги е правил най-добре - опроверга прогнозите и преобърна мач с краката нагоре. Куотърбекът на Тампа Бей взе топката в ръце при оставащи 5:21 минути до края, а отборът му губеше с 3:16 от гостуващия Ню Орлиънс в последния мач от 13-ия кръг в редовния сезон на NFL.

Брейди, наричан The Comeback Kid заради безбройните обрати в последната четвърт, които е вдъхновил, не се бе отказал и този път.

Малко повече от три минути преди края резултатът вече бе 10:16, след като Том намери в ендзоната Кейд Отън. Защитата на Тампа спря съперника и отново получи топката, а оставаха секунди. Или по-точно - оставаха точно три секунди до края, когато Брейди хвърли през центъра към Рашаад Уайт и той протегна ръце за тъчдаун. С добавената точка от кикъра Райън Съкъп, обратът бе факт - 17:16!

Тампа Бей е с баланс 6-6, води в дивизията си NFC South и гледа към плейофите отново.

А Брейди за 44-ти път прави обрат в последната четвърт, абсолютен рекорд в историята. Досега с по 43 делеше върха с друг великан-куотърбек, който вече не играе - Пейтън Менинг.

Неделя №13 в NFL: Фили и Далас не се шегуват, а Сан Фран остана в ръцете на един новобранец

Една друга новина обаче засенчи невероятното представяне на Том в мача. Америка гърми с предполагаемото му най-голямо завръщане, по-добро и значимо от всяко, което е правил на терена.

Изглежда легендарният играч е на път да избере Ню Инглънд като следващ отбор, след като в края на сезона става свободен агент. В началото на следващия сезон в NFL (септември догодина) Том ще е на 46, но завръщане в екипа на Патриотите би било невероятен край на историята му на терена.

Именно с този отбор той игра 20 години, спечели 6 пъти Супербоул и стигна общо 9 пъти финала.

Тръгна си преди 3 сезона, но се говори, че това се е случило и по семейни причини - или след тежки преговори със съпругата Жизел Бюндхен. От тогава нещата се промениха, двамата са разведени и разделени, а Брейди продължава да играе, напук на очакванията. И като нищо най-великото му завръщане ще стане факт след сезона.

Неделя №10 в NFL: Парченце история в Мюнхен, мачът на сезона и завръщането на Роджърс