Кори Сендхеген победи с лекарско спиране в четвъртия рунд Сон Ядон в големия мач от спектакъла UFC Fight Night 210, който видяхте по MAX Sport 2 HD.

По ринга в края на тази четвърта част имаше толкова кръв, че човек можеше да си помисли, че е попаднал на филм от ранните години на Брус Уилис в Холивуд, но всъщност тя бликаше от лицето на Кунг-фу Хлапето, какъвто е прякорът на Сон.

Лекарите се намесиха и спряха боя в леката категория, а Кори се върна на победния път след две поредни загуби в октагона. Сънчо, както пък е наричан американецът, е с баланс 8-3 в UFC и общо 15-4 в ММА кариерата му.

"Не обичам такива моменти - каза Сендхеген. - Хората, с които се бия в клетката, са мои братя. И не ми харесва, когато изпадат в такова положение. Той се би достойно, но огромната арката му пречеше да вижда и решението е правилно."

В друг сериозен сблъсък от галавечерта Грегори Родригес нокаутира след серия удари във втория рунд Чиди Нджокуани.

Още резултати от UFC Fight Night 210:

Андре Фили - Бил Алгео, победа с неединодушно решение за Фили

Джоузеф Пайфър - Ален Амедовски, победа с нокаут в първи рунд за Пайфър

Никлас Мота - Камерън Ванкамп, победа с нокаут за Мота в първи рунд

Джавит Башарад - Тони Грейвли, единодушно решение за Башарат

Джилиан Робъртсън - Мария Агапова, победа във втори рунд със събмишън за Робъртсън