Благой Иванов загуби със съдийско решение от поляка Марчин Тибура в мач, част от UFC Fight Night в Лас Вегас.

Вие видяхте битката в три рунда и цялата карта с боеве по MAX Sport 2 HD.

Багата проведе стабилно първия рунд, но съперникът му бе по-разнообразен и водеше в броя на "значимите попадения" - 11:20. Във втората част Иванов намали изоставането по този показател до 38:45 и изглеждаше, че се е върнал с пълна сила в битката.

Дори в един момент Тибура си позволи удар в слабините, за което беше предупреден, а около 2 минути преди края българинът пласира мощно ляво кроше, което разлюля сериозно опонента му.

Но в третия допусна да бъде свален от съперника още в първите секунди, като дълго не успяваше да се изправи. Граплингът на поляка бе солиден, а той нанасяше и удари при всеки удобен момент. Именно тези минути бяха решаващи за съдийското решение в полза на Тибура, което дойде единодушно (30-27, 29-28, 29-28).

Така Благой загуби седмия си мач в UFC, след като дотук балансът му бе 3 победи и 3 поражения. Всичките му срещи пък са приключили след съдийско решение.

Преди сблъсъка им Тибура бе десети в ранглистата на претендентите в тежка категория на UFC, a Иванов - номер 15. Полякът ясно заяви след победата си тази сутрин над българина, че иска да стигне до мач за пояса в категорията.

След битката днес 37-годишният Тибура има 24 победи и 7 загуби.

Балансът на Иванов вече е 19-5 в ММА (3-4 в UFC).

В основния мач за вечерта Сергей Спивак не остави шансове на Дерек Люис. Молдовецът събори на земята американеца още в първия рунд и го принуди да се предаде, след като го заключи в триъгълник с ръце три минути след началото на срещата.