Калвин Кейтър направи най-силния си мач в октагона и с единодушно решение победи Гига Чикадзе в галавечерта на UFC Vegas 46. Гледахте битката по MAX Sport 2 HD.

33-годишният Бостънски завършвач или Бостънски нокаутьор, както е наричан, този път не успя да финализира боя преди неговия изконен край във времето за рундовете. Но със съдийски вотове 50-45, 50-45, 50-44, нямаше съмнение в победата му.

Кейтър окървави съперника с ударите си с лакти, брутално попаднали в целта. Грузинският съперник опита традиционните за него похвати и прихващания, но в американеца имаше твърде много експлозивност и злоба, за да бъде приклещен по този начин.

"Чувството е приятно, но в мен има и гняв - бяха ме отписали преди този бой - каза Кейтър. - Не че ми пука, но е неприятно. Знам, че Гига е корав боец, но явно хората ме подценяваха."

Още в първия рунд Чикадзе бе в затруднена ситуация след едно подхлъзване, което "отвори вратата" за серия удари на Калвин. След това контролът бе вече изцяло в него.

Някъде около средата на четвъртия рунд от петте вече нямаше съмнение кой ще е победител, като грузинецът бе гроги. Разбира се, Гига никога не се предава, но нямаше шанс в тази вечер.

Точно преди година, отново в Боя на вечерта на гала в UFC, само че в Абу Даби, Кейтър изживя подобни минути, каквито сега причини на съперника си.

Тогава Макс Холоуей доминираше срещата им и спечели отново с единодушно решение. Сега Калвин се завърна, като спечели 24-ата си победа в ММА.