Олимпиакос изигра много силен мач в защита и победи Олимпия Милано като домакин с 82:66 в среща от 17-ия кръг на Евролигата. Мачът гледахте пряко по MAX Sport 1.

По този начин Александър Везенков и компания запазиха първото си място в класирането с актив от 11 успеха и шест поражения. Олимпия прекъсна серията си от три поредни победи и е на 15-о място с 6 загуби и 11 поражения.

Мачът вървеше равностойно до първото полувреме, като в третата четвърт Олимпиакос направи разлика след резултат от 15:6. Българският национал Везенков не изигра от най-добрите си мачове и записа осем точки, три борби и две асистенции.

Най-резултатен за победителите бе американецът Алек Питърс с 16 точки и пет борби, а Томас Уолкъп добави 10 точки и 4 борби. Техният сънародник Били Барън отбеляза 12 за гостите.

В друг мач от снощи Реал Мадрид не срещна проблеми срещу Макаби Тел Авив в Испания и надделя с 98:65. Домакините показаха мощта си още в първата четвърт, повеждайки с 22:7, а в третата също бяха убедителни с 27:15. Победата оставя Реал изравнен с Олимпиакос, но с по-лоша точкова разлика. Макаби е девети с актив 9/8.

Най-резултатен бе французинът Пьотр Корнели с 18 точки и 5 борби. Джанан Муса добави 18 точки и 5 асистенции, а за гостите Джален Адамс се отчете с 15 точки и 4 борби.

Далеч по-оспорван бе мачът между Анадолу Ефес и АСВЕЛ, като домакините спечелиха в Турция със 78:72. Те успяха да направят обрат в последната четвърт, спечелвайки я с 26:14.

Така Анадолу вече е седми с девет победи и осем загуби, а френският АСВЕЛ е предпоследен 17-и с 6/11.