Александър Везенков направи много силен мач в Евролигата, като бе най-резултатен за Олимпиакос при загубата като гост от Анадолу Ефес с 69:88.

Срещата гледахте по MAX Sport 2 HD.

Българската звезда завърши мача със 17 точки, 8 борби и три асистенции. Страхотни статистики, като в първите две категории бе номер едно за тима си. Само двама баскетболисти на Ефес завършиха с по-добър точков актив - по 19.

Везенков игра 30 минути, бе безпогрешен от изстрелите за 2 т. (4/4), както и с отличен процент от тройката - 2/4. Реализира и трите си изпълнени фаула за стопроцентов актив.

Олимпиакос бе напълно равностоен до края на третата четвърт (68:66 за домакините), но необяснимо се срина и реализира само три точки срещу 20 на турците в последната част.

След поражението в Истанбул, тимът на Везенков е шести в класирането с 6 победи и 4 загуби, докато Анадолу Ефек е с 4-6.

Водят Реал Мадрид и Армани Милано (8-2), следвани от Барселона (7-2).