Олимпиакос с Александър Везенков в състава си направи крачка към финалната четворка на баскетболната Евролига.

Гръцкият гранд победи Монако с 87:83 в мач, който гледахте по MAX Sport 1 HD.

Родният национал Везенков прекара 37 минути на терена, като в тях отново игра доста силно и завърши двубоя като втория най-резултатен състезател на гостите.

Везенков наниза 17 точки, добави още 9 борби и 2 асистенции към актива си.

По този начин Олимпиакос поведе с 2:1 в серията, от която към заветната финална четворка на Евролигата ще продължи първият тим, достигнал до три успеха.

Серията ще продължи с нов мач в Монако утре, а ако в него не видим развръзката, то тя ще настъпи с пети мач, но този път на гръцка земя.

След равностойна първа четвърт между двата тима, Олимпиакос постепенно заигра по-добре и натрупа солиден аванс, който преди началото на последната част беше от 13 точки.

Но Монако отказа да се предаде и минута преди края на мача дори успя да поведе с перфектна тройка на Лий.

Олимпиакос обаче не се стресна от създалата се ситуация и с шест поредни точки, две от които на Везенков, отново дръпна напред в резултата, а в крайна сметка стигна и до крайното 87:83.

В другия мач от Евролигата, Барселона победи Байерн (Мюнхен) с 87:83 и също поведе с 2:1 в серията.

Тази вечер ще видим дали Анадолу Ефес ще успее да елиминира Олимпия Милано. Шампионите водят с 2:1 победи и са домакини в мач номер 4, който ще се предава пряко по MAX Sport 1 HD от 20:30 часа. В петък пък в телевизионния ефир са залегнали Байерн - Барселона (21:45 по MAX Sport 3 HD) и Монако - Олимпиакос (22:00 по MAX Sport 1 HD).