Александър Везенков отново бе с основна роля за Олимпиакос в Евролигата.

Родната баскетболна звезда помогна на гръцкия гранд да победи Баскония със 72:62 в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 2 HD.

Везенков този път не бе най-резултатен за тима си, но вкара 15 точки, а към тях добави три борби и три асистенции.

Повече от него в състава на Олимпиакос отбеляза само американецът Тайлър Дорси, който реализира 17, а показателите му при борбите и асистенциите бяха същите като на Везенков.

След драматичното поражение, което Олимпиакос претърпя в сряда срещу Реал, днес гърците се върнаха на победния път, а решителни се оказаха последните две части. Все пак и на полувремето гostite имаха преднина, която обаче бе само от три точки.

Те успяха да спечелят третата четвърт с 18:15, увеличавайки своя аванс, а в края бе оформен и краjният резултат 72:62.

По този начин Олимпиакос запази мястото си в зоната на плейофите, като се намира на шестата позиция с 13 победи и девет загуби.