Александър Везенков пак бе в центъра на вниманието в Пирея, след като Олимпиакос мина през трудно препятствие в Евролигата - 86:76 над германския АЛБА.

Гледахте двубоя по MAX Sport 1 HD.

Българинът вкара 24 точки и бе най-резултатен на игрището, като добави 6 борби и 2 асистенции. Индексът му на полезност в мача бе 34 - далеч над всички останали в двубоя.

Везенков стреля стопроцентово за 2 точки в срещата, вкара 9 в първата четвърт и даде старта, от който Олимпиакос се нуждаеше.

"Старата гвардия" - Костас Слукас (12) и Костас Папаниколау (19) се включиха в най-ключовите моменти, за да е факт победа №7 в 10 мача за тима от Пирея.

Везенков води в класациите за борби и по индекса на представяне, а в листата с реализаторите в Евролигата е втори.

В Мадрид пък падна рекорд. Реал и Партизан си вкараха 72 точки в първата четвърт (32:40 за сърбите), което е най-доброто постижение в историята на Евролигата.

Но Реал спечели мача с 105:97, а вие видяхте и това шоу в пряко предаване - по MAX Sport 3 HD.

В класирането води Фенербахче с 9-1, а второто място е точно за Мадрид и Олимпиакос (7-3). В четвъртък турският лидер спечели с 82:72 като гост на Олимпия (Милано) - гледахте този двубой по MAX Sport 4 HD, а Цървена звезда надигра в истински трилър Макаби (Тел Авив) в Белград - 69:68.