Александър Везенков и Олимпиакос поведоха с 1-0 срещу Монако в четвъртфиналната плейофна серия между двата тима в Евролигата. Гръцкият тим даде само една част на френския си съперник, след което взе изцяло контрол над мача и заслужено спечели със 71:54.

Двубоят започна по MAX Sport 1 HD, след което бе прехвърлен за заключителните минути по MAX Sport 2 HD заради доиграването на Федерико Кориа - Григор Димитров.

След 8:15 в първата част домакините бързо се окопитиха и обърнаха нещата в своя полза, за да поведат с 33:26 на почивката, а след 30 минути баскетбол вече бяха напред с 50:36. Заключителните 10 минути донесоха още седем точки към преднината на Олимпиакос, която бе фиксирана на 71:54 след последната сирена.

Везенков бе един от петимата играчи на гръцкия тим с двуцифрен актив. Българинът игра 27 минути, за които вкара 10 точки и овладя 5 борби. Йоргос Принтезис и Шакил МакКисик вкараха по 12 точки, Томас Уолкъп приключи с 11, а с 10 и 6 асистенции се отчете Костас Слукас.

Обичайният заподозрян Майк Джеймс бе най-резултатен за “монегаските” с 10 точки и слаба стрелба от игра (3/9), а толкова вкара и Донта Хол.

Maч №2 е на 22 април, а домакин пак е Олимпиакос - началото е в 19:00 часа, а вие ще можете да проследите цялата среща директно в ефира на MAX Sport 2 HD.

В друг мач от снощи Реал Мадрид взе домакинството си на Макаби Тел Авив с 84:74.

Най-резултатен за победителите бе французинът Фабиен Козер с 20 точки, сънародникът му Гершон Ябузеле добави 15, а Руди Фернандес завърши с 12. За израелците Скоти Уилбекин завърши с 20, а Роман Соркин с 12.

В четвъртък от 21 часа ще може да наблюдавате втория мач от серията между Барселона и Байерн Мюнхен, като двубоят е пряко по MAX Sport 3 HD. На живо, но по MAX Sport 1 HD, е продължението на серията между Олимпия Милано и Анадолу Ефес, в която турците и актуални шампиони водят с 1:0.