Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос взеха ключова победа в битката за челните места в класирането в Евролигата. Българинът и останалите баскетболисти на гръцкия шампион надвиха със 77:70 Барселона - тим, с който имаха сходен актив (18-8) преди днешния двубой помежду им, излъчен директно в ефира на MAX Sport 2 HD.

Каталунците започнаха вихрено и дръпнаха напред с почти двуцифрена преднина (11:20) след 10 минути, но до почивката домакините обърнаха, допускайки само 7 точки във втората част за 29:27 след 20 минути игра.

Към този момент Везенков не бе на най-доброто си ниво, като определено нямаше ден в стрелбата, но все пак напомни за себе си след почивката. Третата част също бе на сметката на Олимпиакос и домакините влязоха в заключителната четвърт с 50:45 аванс.

Там българската звезда се нагърби с отговорността и в последните две минути на мача наниза пет поредни точки, с които увеличи общия си актив в мача до 13. Той допълни статистиката си и със 7 борби, но нямаше ден в стрелбата (5/16 от игра), а това доведе и до слабия му коефициент - едва 6.

Шакил МакКисик с 16 точки бе най-резултатен за деветнадесетата победа на гърците, докато Никола Миротич с 19 бе №1 за Барса.