Олимпиакос с Александър Везенков в състава си допусна четвърта загуба за сезона в Евролигата. Българското крило и съотборниците му отстъпиха със 71:82 при гостуването си на защитаващия титлата си шампион Анадолу Ефес в Истанбул.

Срещата гледахте на живо в ефира на MAX Sport 1 HD.

Везенков бе най-резултатен за своя тима при визитата край Босфора. Българският национал наниза 18 точки за 34 игрови минути (всичките му точни изстрели са във водещото видео), като стори това при 4/6 в стрелбата за 2 токи, 3/9 от тройката и 1/1 при наказателните удари.

Индивидуалната статистика на "Най-полезният играч" в турнира за месец ноември бе допълнена от 3 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка.

Янулис Ларендзакис добави 13 точки за гърците, докато Мустафа Фал и Костас Слукас се отчетоха с по 12.

Анадолу Ефес навакса изоставане от осем точки на полувремето (41:33), при това без един от основните си играчи - Шейн Ларкин. В негово отсъствие Уил Клайбърн се развихри с 24 точки, Родриг Бобоа прибави 19, а Василие Мицич бе на крачка от трипъл-дабъл, което е рядко срещано в Европа. Сръбският майстор вкара 18 точки, овладя 9 борби и направи 9 асистенции.