Баскетболният Олимпиакос постигна поредна впечатляваща победа през сезона в Евролигата, като надви Байерн (Мюнхен) при гостуване от 22-ия кръг с 98:88. MAX Sport 1 HD ви направи свидетели на всичко от Баварската столица.

Така гръцкият тим запази четвъртата позиция в таблицата с актив от 15 успеха и седем поражения, а германците са шести с 12 победи и 10 загуби.

Триумфът е четвърти пореден за Александър Везенков и компания в надпреварата след тези над Баскония, Анадолу Ефес и Олимпия Милано.

Българинът, който бе избран за играч №1 през февруари, впечатли с още един голям мач. Той се отчете със 17 точки и 5 борби, като повечето от този актив дойде през второто полувреме.

Така Везенков стана вторият най-резултатен играч за Олимпиакос в срещата, като само Тайлър Дорси наниза повече - 25 точки.

За германците Аугустин Рубит завърши с 18 точки и 5 борби, а Владимир Лучич с 15 точки и осем борби.

В другия мач от вечерта Олимпия Милано победи драматично Панатинайкос като гост със 76:75.

Гледайте мачовете от баскетболната Евролига пряко в каналите на Max Sport.