С поредното си блестящо представяне, Александър Везенков поведе Олимпиакос към нова победа в Евролигата.

В мач, който наблюдавахте по MAX Sport 2 HD, гръцкият гранд победи Байерн (Мюнхен) със 102:74

Не бива да ви изненадва, че Везенков отново имаше ключова роля, като реализира 18 точки (4 от 5 в опитите за тройка), гарнирани с 4 борби и 3 асистенции.

Освен това Везенков завърши като най-резултатен в цялата среща, макар да получи почивка във втората и последната четвърти заради убедителната преднина на своя отбор.

Още в първите 10 минути, Олимпиакос успя да вземе солиден аванс от 14 точки, печелейки частта с 26:12.

Гърците продължиха да увеличават аванса си, а при 55:35 на почивката, интригата в мача до голяма степен се бе изпарила.

Това доведе до рокади и намаляване на темпото от страна на гърците, а макар третата част да бе загубена с 26:30, Олимпиакос завърши силно и с 21:9 в последната четвърт спечели мача със 102:74

Така Везенков и компания се изкачиха на първото място в Евролигата с 19 победи от 27-те си мача до момента. А иначе за втори път през сезона гърците минаха границата от 100 точки, след като го направиха и в 12-ия кръг срещу Виртус Болоня.