Александър Везенков изигра пореден блестящ мач в Евролигата, но това не бе достатъчно на Олимпиакос при гостуването на АЛБА (Берлин). Гърците загубиха за първи път от четири мача насам, отстъпвайки на германския си съперник със 75:90. По този начин българинът и съотборниците му допуснаха осма загуба от началото на сезона.

Мачът бе излъчен директно в ефирa на MAX Sport 2 HD.

Българското крило започна перфектно, като в първата част бе отговорен за 7 от общо 17 точки на своя тим, а Олимпиакос водеше с точка след 10 минути игра. През втората четвърт обаче АЛБА заигра по-добре и си осигури аванс от седем точки на почивката - 30:37.

През третата четвърт играта бе равностойна и гостите свалиха точка от пасива си, но в последните 10 минути допуснаха 33 точки в коша си и това бе решаващо.

Везенков завърши с 19 точки, 9 борби и 4 отнети топки за малко повече от 30 минути на терена. Националът вкара 6/6 за 2 точки, 2/4 за 3 точки и 1/2 от наказателната линия. Маодо Ло бе най-добър за АЛБА с 27 точки.

Олимпиакос продължава да е четвърти в класирането с баланс 15-8, докато германците са десети с 9-12.