Дебютантът в Евролигата Монако продължава да впечатлява с представянето си в първия си сезон в турнира. “Монегаските” спечелиха четиринадесетата си победа, след като надвиха като гост със 72:63 един от най-силните домакини в надпреварата - Олимпия (Милано).

Двубоят, който на практика бе решен след убийствена трета четвърт в полза на гостите, гледахте пряко по МAX Sport 3 HD.

Срещата бе доста интересна още от самото начало, като през първото полувреме лек превес взеха италианците. Баскетболистите на легендарния Еторе Месина поведоха с точка (17:16) след 10 минути баскетбол, а до почивката вече бяха увеличили преднината си до 37:31.

Точно тогава дойде и ключовата трета част, която бе мечтана за Монако и истинска катастрофа за Олимпия. Французите удържаха съперника си до едва шест точки в първите десет минути след почивката, а от своя страна нанизаха 20, за да сътворят пълен обрат и да поведат с 51:43. В заключителната четвъртина те поддържаха аванса си, който на няколко пъти прехвърляше десетте точки и в крайна сметка заслужено ликуваха след 72:63.

Майк Джеймс вкара 19 точки за победителите, които са шести във временното класиране, а Донта Хол добави 16. Шавон Шийлдс с 22 единствен завърши с двуцифрен актив за италианския гранд, който е четвърти в подреждането с еднакъв баланс с третия и втория, съответно Реал (Мадрид) и Олимпиакос - 18-9.

Макаби (Тел Авив) не остави съмнения в превъзходството си срещу другия френски отбор в Евролигата - АСВЕЛ и след убедителна победа с 94:73 вкъщи се утвърди на петата позиция в подреждането.

Maчът от Тел Авив гледахте на живо по MAX Sport 2 HD.

Хърватският център Анте Жижич бе невероятен и приключи с 24 точки за победителите след 8/10 в стрелбата от игра и 8/10 от наказателната линия. Джеймс Нънали и Джейлън Рейнолдс го подкрепиха съответно с 16 и 15 точки, а Скоти Уилбекин и Кийнан Еванс допълниха петицата от топреализатори с 14 и 10 вкарани точки.

Шарл Каюди и Костас Адетокумбо с 12 и 10 точки бяха двамата най-резултатни за АСВЕЛ. Тимът от Лион е тринадесети в класирането без шансове за осмицата и съответно плейофите.