ЦСКА (Москва) разби Панатинайкос в единствения мач от баскетболната Евролига тази вечер.

Руският гранд спечели с 98:74 насред Атина в двубоя, който наблюдавахте по MAX Sport 2 HD.

ЦСКА бе доста по-добрият тим на игрището, а решителна за успеха на "армейците" се оказа втората четвърт от мача.

Тя бе спечелена с разгромното 34:13 от руския тим, който се оттегли с аванс от 60:33 на полувреме.

Макар Панатинайкос да спечели третата част и да опита да се върне в мача, гръците свалиха само пет точки от аванса на ЦСКА, което се оказа крайно недостатъчно за нещо повече в двубоя. ЦСКА направи силна последна четвърт и с 98:74 спечели мача.

Най-резултатен в него бе Мариус Григонис от руския тим с 19 точки, а за Панатинайкос 16 отбеляза Йоанис Папапетру.

ЦСКА заема седмото място в класирането с 11 победи и 7 загуби, докато Панатинайкос е на предпоследната 17-а позиция с едва четири победи и 14 поражения.