Баскетболният Цървена звезда постигна вепчатляваща победа при гостуването си на Макаби Тел Авив със 75:63 в мач от втория кръг на Евролигата.

Сърбите изиграха много силни първа и трета четвърт, които съответно взеха с 20:10 и 19:10, като в същото време играта им в защита ограничи съперника и то пред солидна фенска подкрепа.

Това беше първа победа за хората на Деян Радонич след загубата от Фенербахче в първия кръг.

Най-резултатен за победителите бе Никола Калинич с 19 точки, 5 борби и 5 асистенции. Нейт Уолтърс завърши със 17 точки, а Лука Митрович добави 12.

За домакините Скоти Уилбекин бе най-резултатен за Макаби с 18 точки. Матия Лесор се отчете с 16.

Припомняме, че в първия кръг Макаби победи драматично Байерн Мюнхен.

Днес германският тим също бе сразен и то очаквано - 72:80 при домакинството си на Барселона.

Каталунците натрупаха преднина във втората четвърт, която взеха с 28:18 и кратък спад в последната не бе достатъчна за обрат.

Това е втората им победа в турнира след тази над друг германски представител - Алба Берлин.

Кори Хигинс бе най-резултатен за победителите с 18 точки, а Никола Миротич добави 13. За Байерн Дарън Хилиард завърши с 18.