Спартак Плевен заведе Рилски спортист до ръба, но загуби и третия мач от серията в полуфиналите на Националната баскетболна лига - 76:77.

Драмата мина по ръба на бръснача, а вие я проследихте по MAX Sport 2 HD.

Успехът с една точка в горещата атмосфера в Плевен означава, че Рилски спортист е на финал с 3-0 в серията. За втора поредна година тимът от Самоков ще играе за титлата, след като в миналия сезон изгуби финала от Левски.

Спартак водеше след първата четвърт с 6 точки, имаше аванс и преди последната част, макар и само с точка - 58:57. Но американците Брендън Браун (17 точки) и Коуди Карлсън (13) се намесиха в ключови моменти, за да измъкнат фаворита.

Плевен имаше последна атака с 12 оставащи секунди и три точки изоставане, но стрелбата на Никола Стоянов от тройката не успя, а добавката в коша на Комиленко не стигна - 2 точки, а оставаше само една десета от секундата...

Стоянов направи знаменит мач с 22 точки и 3 борби, а Комиленко записа 11 рибаунда, водейки люта битка под кошовете с високите хора от гостите. Алекс Симеонов бе най-силен по този показател за Рилски с 9 борби.

Така най-силният тим от редовния сезон (Самоков завърши с 25 победи и само 2 загуби), отива на финал първи.

В другата серия Балкан води с 2-1 на Левски, но предстои мач №4 в София в петък.