Цървена звезда нанесе тежко поражение на шампионите от последните два сезона в Евролигата - Анадолу Ефес. Сърбите разбиха турския гранд с 94:75, а по този начин записаха дванадесетата си победа досега през сезона.

Срещата гледахте по MAX Sport 2 HD.

"Звездашите" изоставаха с 20:25 след първите 10 минути в Белград, но до почивката обърнаха нещата в своя полза за 49:45. Третата част свали разликата само до точка, но в заключителната четвърт баскетболистите на Душко Иванович удържаха гостуващия тим само до 8 точки и заслужено триумфираха с почти 20 разлика в резултата - 94:75.

Аржентинският гард Факундо Кампацо бе в основата на триумфа на сърбите със своите 22 точки, 7 асистенции и 3 борби. Анте Жижич пък бе най-резултатен за гостите с 16 точки.

И двата тима са извън зоната на плейофите - Анадолу е единадесети с 13 победи и 13 загуби, а Звезда има баланс 12-15, отреждащ им тринадесетата позиция.

Лоренцо Браун реализира 21 точки, повеждайки Макаби (Тел Авив) към победа със 78:74 над Фенербахче. Найджъл Хейс-Дейвис се отличи с 16 точки за "фенерите".

Макаби е осми с 14-13, а Фенербахче - пети с 16-10.

От 21:00 часа днес по MAX Sport 2 HD може да гледате домакинството на Олимпиакос и Александър Везенков срещу Байерн (Мюнхен).