Балкан нанесе трета загуба в редовния сезон в Националната баскетболна лига на лидера Черноморец. Шампионите спечелиха у дома с 85:77, а вие видяхте мача от 18-ия кръг пряко по MAX Sport 2 HD.

Решителна за успеха на ботевградчани се оказа силна тяхна серия в края на първото и началото на второто полувреме, след която те дръпнаха с аванс от 13 точки при 51:38, подпомогнати и от последователни тройки на Йордан Минчев и Георги Герганов.

Три минути след началото на последната четвърт, Черноморец намали на 63:68, но впоследствие момчетата на Васил Евтимов направиха много пропуски, а Балкан пак показа безмилостен мерник от дистанция чрез Минчев и стигна до крайното 85:77.

Именно националът Йордан Минчев бе най-полезен в срещата, записвайки дабъл-дабъл от 18 точки и 10 борби. Най-резултатен пък беше Травис Макконико от Черноморец, нанизал 29 пункта.

В класирането Балкан е четвърти с актив 10-8, докато бургазлии държат върха с 15-3.