Анадолу Ефес не започна защитата на титлата си в Евролигата по възможно най-добрия начин. Турският тим имаше нелеката задача да гостува на Реал (Мадрид) в първия кръг от новия сезон в баскетболния елит на Европа и в крайна сметка претърпя крах, отстъпвайки на испанския гранд с 69:82.

Невероятна първа четвърт, завършила 32:15 в полза на Реал, сякаш предначерта всичко в мача, след като "белите" влетяха ударно и реализираха първите 12 точки в двубоя.

Разликата продължи да расте, като след третата част бе 20 точки (68:48), а в последната десетка гостите от Истанбул все пак успяха да свалят почти половината си изоставане и да направят загубата по-почетна.

Дебютантите Гершон Ябуселе и Найджъл Уилямс-Гос оставиха добри впечатления с играта си и вкараха съответно 15 и 9 точки. Тома Йортел също реализира 15, докато за Анадолу Ефес Шейн Ларкин с 21 и Филип Петрушев със 17 бяха топреализаторите.

Френският Монако удари Панатинайкос със 75:63 в първия си мач в Евролигата след 17 точки на Данило Анджушич. Звездното попълнение на "монегаските" Майк Джеймс вкара скромните за възможностите си 11, докато за гърците Янис Папапетру се отлич ис 16.

Макаби (Тел Авив) победи Байерн (Мюнхен) с 69:68, след като Скоти Уилбекин наниза 27 точки, включително и два наказателни удара в последните секунди, подпечатали триумфа на израелския колос.

Армани (Милано) пък надви ЦСКА (Москва) с 84:74 в другия мач от програмата на Евролигата за четвъртък. Серхио Родригес и Шавон Шийлдс с по 17 точки вдъхновиха италианците, докато Ифе Люндберг се отличи за руския гранд с 13 точки.

Гледайте мачовете от баскетболната Евролига в каналите на MAX Sport.