Фантастичен двубой на Тибор Плейс и Василие Мицич се оказа напълно достатъчен за Анадолу Ефес да спечели със 75:70 срещу Олимпия (Милано) и да триумфира с 3-1 в четвъртфиналната серия помежду им в Евролигата. Турците, които са актуалните шампиони в турнира, продължават защитата на титлата си, класирайки се за Финалната четворка, предстояща в Белград.

Двубоят бе излъчен директно по MAX Sport 1 HD.

Германецът Плейс бе просто неудържим с 25 точки за 33 минути. Центърът пропусна само един изстрел - 5/6 за 2 точки, 3/3 от тройката и 6/6 от наказателната линия, а също така овладя и 6 борби. Мицич пък добави 20 точки, 5 борби и 4 асистенции.

Луиджи Датоме с 21 точки бе най-добър за италианците, които изоставаха с осем точки след първата част, но на полувремето имаха аванс от точка - 42:43.

След почивката обаче Анадолу пак се върна напред - 62:58 преди четвъртата част, в която добавиха още една точка към разликата за 75:70.

Турците са вторият класирал се за Финалната четворка тим след Реал (Мадрид). В петък карето за Белград може да бъде допълнено след още две украшения в телевизионния ефир, които очакваме: Байерн - Барселона (21:45 по MAX Sport 3 HD) и Монако - Олимпиакос (22:00 по MAX Sport 1 HD). И в двете серии госстуващите състави водят с по 2:1 победи.