Барселона се справи с Анадолу Ефес за втори път в рамките на редовния сезон на Евролигата. Каталунците надвиха действащите шампиони на турнира у дома с 82:77, след като по-рано през кампанията триумфираха и като гости в Истанбул, когато спечелиха след продължение. Двата отбора играха във финалния мач на надпреварата миналия сезон, като тогава турците ликуваха.

Двубоят от “Палау Блауграна” в каталунската столица гледахте пряко в ефира на MAX Sport 1 HD.

Героят за домакините обаче не бе Никола Миротич, а 21-годишната литовска надежда Рокас Йокубайтис. Талантливият гард получава изключително голям шанс за изява от легендарния си сънародник и треньор на клуба Шарунас Ясикевичус, като се отплаща по страхотен начин.

Йокубайтис завърши с 16 точки, което го превърна в най-резултатен за победителите, поемайки отговорност във финалните минути, когато направи две ключови асистенции, а после на практика подпечата победата с последния кош в мача.

Миротич добави 15 точки, а Сертач Санлъ - 13. За гостите Василие Мицич бе най-добър с 18. Барса е начело в класирането с 16 победи в 20 мача, а Анадолу Ефес е осми с баланс 9-10.

В третата част треньорът на гостите Ергин Атаман бе изгонен заради провокации към публиката на домакините.

Монако пък надви Байерн като гост в Мюнхен с 83:78, като този двубой бе поредната реализаторска лекция на Майк Джеймс. Американският гард завърши с 26 точки и 6 асистенции, реализирайки собственоръчно повече от 30% от точките на своя тим.

Този двубой гледахте на живо по MAX Sport 2 HD.

Кори Уолдън отговори с 26 точки за баварците, но и това не бе достатъчно за тях.