Десеткратният носител на трофея в Евролигата Реал (Мадрид) е сериозното препятствие, което Александър Везенков и Олимпиакос ще имат в турнира тази седмица.

Гръцкият гранд започна сезона по блестящ начин и разби испанския Баскония със 75:50, докато "лос бланкос" също стартираха кампанията успешно, надигравайки шампионите от Анадолу Ефес с 82:69.

Олимпиакос и Везенков започнаха блестящо сезона в Евролигата

Българският национал бе на висота в първия мач и със своите 16 точки бе най-резултатен за Олимпиакос, което неимоверно ще доведе до очаквания за поне нещо подобно срещу Реал в петък. Испанците направиха солидна селекция, като част от новите им попълнения като Адам Ханга, Найджъл Уилямс-Гос и Гершон Ябуселе показаха солидно ниво още в дебютния си двубой.

Европейската класика между Олимпиакос и Реал (Мадрид) може да наблюдавате в петък, 8 октомври, по MAX Sport 2 HD от 21:00 часа.

Ден по-рано, в четвъртък, отново от 21:00 часа, в Тел Авив предстои друга битка между гиганти. Местният Макаби ще посрещне Цървена звезда, за да опита да спечели втора победа от началото на сезона. Шесткратният първенец на Европа драматично надви Байерн (Мюнхен) с 69:68 в първия кръг, докато "звездашите" отстъпиха в друг интригуващ мач - 57:61 като гости на Фенербахче в Истанбул.

Целта пред Макаби през сезона е ясна - завръщане в плейофите. Елиминациите бяха нещо съвсем нормално за "жълто-сините" в близкото минало, но те не са достигали до тази фаза на сезона от сезон 2014/2015, когато ликуваха с трофея, но плейофната фаза бе в друг формат - Топ 16.

Мачът между Макаби и Звезда ще бъде излъчен от 21:00 часа в четвъртък (7 октомври) по MAX Sport 2 HD.