Плейофите в Евролигата влизат в най-горещата си част, след като две от сериите се завързаха сериозно в четвъртък вечер, а вие видяхте целия екшън в каналите на MAX Sport. Това ще бъде така и до финалите в Белград след месец, но пътят до тях обещава да е осеян с изненади.

Байерн взриви залата "Palau Blaugrana" пред над 6000 изненадани каталунци и победи Барселона с 90:75. Видяхте шоуто по MAX Sport 3 HD. Така резултатът е изравнен - 1-1, а баварците приемат следващите две срещи.

Най-добрият отбор в редовния сезон бе надигран този път, след като спечели първия мач и се очакваше да вземе още по-солидна преднина преди гостуванията си в Германия. Вместо това Дешон Томас вкара 25 точки и поведе гостите, Андреас Обст добави 15, а Ник Вейлер Баб добави 12. Байерн намери начин да държи тихи асовете на Барса, като Никола Миротич и Никола Лапровитола вкараха по 16 точки, но бяха далеч от най-силните си игри.

Също 1-1 е резултатът в серията между Олимпия (Милано) и Анадолу Ефес, след като италианците победиха у дома в мач №2 - 73:66.

Този двубой гледахте по MAX Sport 1 HD. Шейвън Шийлд поведе домакините с 21 точки, а Серхио Родригес записа 17, но излезе контузен и е вероятно да не играе в двата мача в Истанбул, които предстоят в серията.

Актуалният шампион в Евролигата отвърна с 19 точки на Шейн Ларкин и 18 на Василие Мицич, но не успя да удвои аванса си в серията след победа на старта, пак в Милано.