Рилски спортист продължава с победната си серия в Националната баскетболна лига.

Отборът от Самоков победи Левски с 89:73 в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 2 HD.

По този начин Рилски спортист записа 11-а победа в 11 мача от началото на сезона и съвсем логично оглавява класирането на НБЛ. Левски от своя страна е на четвърто място със 7 успеха и четири поражения.

Двата тима бяха изключително равностойни в първите 30 минути от мача, в които разликата помежду им не бе повече от шест точки в нито един момент.

Рилски спортист спечели първата четвърт с 26:25, Левски взе втората с 19:18, а третата завърши наравно при 16:16.

Така двата тима влязоха в решителната последна част при равенство в резултата от 60:60.

В първата половина на тази четвърт отново нямаше какво да раздели двата тима, но две тройки на Александър Янев изведоха Рилски спортист напред с четири точки.

В този миг две грешки в отбраната на Левски се оказаха фатални и домакините от Самоков успяха да поведат с осем точки, а малко по-късно и с десет при 79:69. От този момент интригата се изпари предвид малкото оставащо време, а в крайна сметка Рилски спортист спечели с 89:73.

Димаджио Уигинс и Александър Янев завършиха като най-резултатни за Рилски спортист с по 18 точки, като американецът овладя и 10 борби. Деян Карамфилов отново бе диригент на терена и оформи дабъл-дабъл от 11 точки и 13 асистенции с 5 борби, а Крис Минков реализира 10 точки и също хвана 5 борби.