Носителят на баскетболната Купа на България - Рилски спортист, постигна впечатляващ обрат при завръщането си на сцената на Националната баскетболна лига.

В мач, който наблюдавахте по MAX Sport 2 HD, самоковци победиха със 79:77 отбора на Спартак (Плевен).

Това бе 20-и успех за Рилски спортист от 22 мача, като самоковци логично оглавяват класирането, докато Спартак остава на пета позиция с 12 победи и 10 поражения.

Днес на полувремето домакините от Рилски губеха с 15 точки и изглеждаше, че уморени от турнира за Купата, ще допуснат загуба в шампионата, която така или иначе нямаше да се окаже фатална.

Самоковци обаче се събудиха, като изиграха много силни две четвърти, но въпреки това с навлизането на мача в последната минута, Спартак все още имаше точка преднина при 74:73.

Тогава решителна се оказа ролята на Трей Портър, който с кош плюс фаул изведе Рилски спортист напред, а два наказателни удара добави и Карамфилов. Така дори и тройката в самия край на Маринов не успя да измъкне Спартак от позицията на губещ.