Носителят на Купата на България Рилски спортист добави към витрината си за първи път и Суперкупата на страната. В спор за трофея самоковци надвиха шампионите на страната от Левски в динамичен и оспорван двубой в столичната зала "Универсиада", завършил при резултат 91:85.

Рилецо започна далеч по-уверено от съперника и бе напред в резултата през цялата първа част, завършила с преднина от 11 точки в тяхна полза - 25:14.

Разликата бе двуцифрена и през доста голяма част от втората четвърт, но все пак до почивката столичани успяха да намалят пасива си до по-малко от 10 точки и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 49:42 в полза на самоковци.

"Сините" заиграха далеч по-добре в началото на второто полувреме и постепенно настигнаха Рилски, като благодарение на силни изяви на Марио Литъл и Чавдар Костов се доближиха на точка две минути преди края на третата част (62:61), а след тройка със сирената на Литъл двата тима бяха разделени от три точки - 68:65 за Рилецо преди последната четвъртина.

Заключителните десет минути отново започнаха по-силно за столичани и те изравниха - 72:72, но след това така и не намериха сили за обрат, макар в последната минута на двубоя на два пъти да сваляха разликата само до точка. В крайна сметка Рилски триумфира с 91:85 и грабна трофея за първи път в историята си.

Трей Портър бе най-добър за победителите с 21 точки и 9 борби, Алекс Симеонов добави 17 точки, а Деян Карамфилов - 12.

Марио Литъл с 20 точки бе най-резултатен за Левски, като отбеялза 70% от стрелбите си от игра. Цветомир Чернокожев с 16 и Венцислав Петков с 14 допълниха триото топреализатори за загубилия отбор.

Сезонът в Националната баскетболна лига започва този уикенд, като Рилски спортист гостува на новаците от Шумен на 8 октомври, а Левски приема Черно море Тича ден по-късно.

Гледайте мачовете от новия сезон в Националната баскетболна лига в каналите на MAX Sport.