Рилски спортист изравни полуфиналната серия в Националната баскетболна лига срещу Черноморец (Бургас) до 1-1 победи. Самоковци пропиляха 16 точки преднина, но все пак успяха да удържат победата, печелейки с 82:75 у дома в "Арена Самоков" преди следващите два мача, които ще се играят край морето.

Домакините водеха с 27:13 след 10 минути баскетбол, а рано във втората част поведоха с 16 разлика, но Черноморец се върна и изравни до 41:41 в края на първото полувреме.

През третата част преднината на Рилецо пак достигна двуцифрено изражение при 55:45, но бургазлии пак се върнаха и изравниха до 62:62 преди последните 10 минути. Рилски дръпна рано през последната четвърт и не допусна обрат, като се поздрави с победата след 82:75.

Йордан Минчев бе над всички за домакините с 26 точки и 11 борби, Чавдар Костов добави 16 точки, а Брандън Рандълф - 13.

Георги Боянов наниза 30 точки за Черноморец, докато Джордан Тъкър остана с 15, но при едва 21% успеваемост в стрелбата от игра.

Мач №3 и №4 са в Бургас съответно на 18 и 20 май, а ако се стигне до пети такъв, той ще бъде в Самоков на 23 май.

Всички мачове от тази серия, както и тази между Балкан и ЦСКА, гледате по MAX Sport 2 HD.