Рилски спортист поведе с 1-0 във финалната серия на Националната баскетболна лига у нас, след като спечели у дома със 78:69 срещу Балкан (Ботевград). Атмосферата и равностойните събития на игрището допринесоха за зрелище, което видяхте по MAX Sport 2 HD.

Гостите на моменти повеждаха, а резултатът вървеше точка за точка в първите три четвърти, като последното изравняване дойде около минута преди края на третата. След това обаче Рилски пое контрола и показа защо е считан за фаворит, а и бе най-силният отбор като показатели в редовния сезон у нас.

Павлин Иванов допринесе с 22 точки за победата, като това е повече от 1/4 от целия актив на самоковския тим. Той добави и 4 борби, и 4 асистенции.

Брендън Браун с 12 точки бе вторият най-резултатен за домакините, а 11 добави Трей Портър.

За Балкан вървеше стрелбата на Кристиан Джоунс (21 точки), а Дерик Маркс помагаше активно (13).

Втората среща е отново в Самоков в събота от 19 часа, ще я гледате отново по MAX Sport 2 HD.