Рилски спортист продължава да няма загуба от началото на редовния сезон в Националната баскетболна лига. Самоковци записаха четиринадесета победа в четиринадесет мача, след като спечелиха с 82:76 при гостуването си нa ЦСКА в двубой, който гледахте пряко в ефира на MAX Sport 2 HD.

"Армейците" вкараха първия кош в мача, като тройката за 3:0 на Мартин Сотиров се оказа и един от малкото моменти, в които те водеха в мача. След това гостите постепенно намериха правилния ритъм и затвориха първата част при преднина от шест точки в своя полза - 21:15.

Столичани влязоха по-добре във втората част и след серия от 10-2 отново за кратко дръпнаха (25:23), след което последва размяна на водачеството на няколко пъти и в крайна сметка ЦСКА водеше с 34:33 на почивката.

В третия период Рилецо вдигна оборотите и за първи път в мача поведе с двуцифрена разлика - 61:51, а преди заключителните 10 минути имаше 4 точки аванс - 64:60. "Червените" така и не успяха да заличат пасива си в последната четвърт, но все пак финален щурм ги доближи само на четири точки минута преди края, след като отново бяха изоставали с 10 и повече точки. Все пак Рилски затвори мача при 82:76 в своя полза.

Димаджио Уигинс вкара 21 точки за победителите, Чавдар Костов добави 16 и 7 асистенции, а Александър Янев реализира 12.

Дерил Оуенс със 17 бе най-резултатен за ЦСКА. На селекцията на Росен Барчовски предстои дерби с Левски, като тимът ще влезе в този мач с баланс 7-7.