Рилски спортист и Левски ще играят финал за Купата на България за трети път в последните пет години. Досега и в двата случая, в които тези два тима спореха за трофея, неизменно самоковци триумфираха с него - първо с 89:80 през 2018 година във Велико Търново, а след това и с 87:69 миналата година в Панагюрище.

За “сините” пък това е пети пореден финал в надпреварата, като извън двете загуби от Рилецо, столичани триумфираха със златото в другите два случая - съответно през 2019 и 2020 година.

Днешният финал ще може да гледате директно от “Арена Ботевград” в 19:00 часа - в ефира на MAX Sport 2 HD.

Досега през сезона самоковци, които са лидери в първенството, спечелиха и четирите си мача с Левски, като един от тях дори бе с цената на трофей - Суперкупата, завоювана през октомври миналата година. Този финал също гледахте на живо по MAX Sport 2 HD.

В трите шампионатни мача досега Рилски спечели съответно с 88:69 и 82:78 у дома и със 76:66 като гост.

В полуфиналите на тазгодишната Купа самоковският тим се разправи с Берое с 99:71, докато Левски изигра поредния си напрегнат мач с Балкан (Ботевград), който не мина без драма и екшън по трибуните, като в крайна сметка спечели със 74:73.

Съперничеството по оста Самоков - София се превърна в едно от най-горещите в родния баскетбол в последните години, а днес Рилски спортист ще играе за нова Купа, но и с мисълта, че все още има нещо, което се изплъзва досега, а именно титлата в първенството.

През миналия сезон воденият от Людмил Хаджисотиров отбор стигна до финала в НБЛ, където обаче бе спрян именно от селекцията на Тити Папазов.

Едно е сигурно - в Ботевград тази вечер ще има здрава битка, каквато тези отбори редовно ни предоставят, особено в мачове с подобен ключов характер. Към емоциите още през уикенда беше добавена и възможността всеки желаещ да се докосне и снима с Купата от Европейското първенство по баскетбол (в основното видео със звездите на Рилски), което ще бъде през септември и за което България се класира.