Отборите на Рилски спортист и Черноморец ще изиграят последната среща от редовния сезон в Националната баскетболна лига. Самоковци вече си осигуриха първото място, докато бургазлии имат теоретичен шанс да изместят Спартак (Плевен) от четвъртата позиция, но това минава през задължителен успех днес в “Арена Самоков” - нещо, което е трудно постижимо, предвид това, че Рилецо има едва една загуба у дома.

Мачът ще може да гледате от 19:00 часа пряко в ефира на MAX Sport 2 HD.

Домакините са в серия от осем поредни победи, а гостите също се намират в прилична форма с четири победи в последните си пет мача.

И двете срещи помежду им през сезона досега завършваха неизменно с победи за Рилски - първо с 82:71 у дома, а после и с 89:66 при гостуването в Бургас.

Самоковци ще играят с Ямбол в първия кръг на плейофите, докато дори при победа днес, Черноморец пак ще се изправи срещу Спартак (Плевен) в елиминациите. Разликата би била в домакинското предимство, тъй като към момента плевенчани са четвърти в таблицата.