Байерн (Мюнхен) влезе в познатата роля на Черния звяр за Реал (Мадрид), но този път в баскетбола. В испанската столица наричат така (Бестия Негра) баварците на футбол заради куп случаи в историята, в които те са се оказвали непреодолими за "кралете".

Този път се случи и в играта с оранжевата топка, в мач от последния кръг от редовния сезон на Евролигата.

Странен мач беше - Байерн победи като гост с 97:88, а вие видяхте цялото шоу по MAX Sport 3 HD. Реал вкара рекордните за турнира 13 тройки в невероятно първо полувреме, а в третата четвърт разликата стигна до 20 т. в полза на испанците. И въпреки това Байерн направи обрат, за да завърши сезона с актив от 14-14 и да заеме осмото място, което му дава квота за плейофите.

Реал пък ще е едва четвърти (18-10) след четири поредни загуби на финалната права, а водеше в доста дълъг период от сезона.

Панатинайкос открадна победата в Истанбул над Фенербахче с кош със сирената - 62:59. И двата отбора обаче са извън осмицата и пропускат плейофите. Този двубой гледахте по MAX Sport 2 HD.

В Белград Цървена звезда сложи чудесен край на редовния сезон и спечели срещу шампиона Анадолу Ефес - 93:85. Сръбският гранд завършва с 12-16 на девето място, но турците отиват в постсезона с 16-12. И този двубой видяхте в пряко предаване по МAX Sport 2 HD.

От редовния сезон всъщност остана един мач - отложеният от 23-ия кръг между Макаби и Фенербахче, след който ще се знае окончателно дали израелците ще бъдат пети или Анадолу, което ще даде и окончателния вид на четвъртфиналите плейофи.