Десеткратният европейски шампион Реал (Мадрид) пoбеди дебютантите в Евролигата от Монако, нанасяйки им първа загуба в турнира. Французите започнаха с две победи в два мача, но днес испанците ги надвиха с 94:86, за да прекъснат успешния им старт в най-силния турнир в европейския клубен баскетбол.

Въпреки че загубиха, "монегаските" показаха, че двете им победи в първите два кръга в никакъв случай не са случайни и тази вечер наваксаха повече от 20 точки изоставане в столицата на Испания, макар да не успяха да стигнат до финалния успех и накараха именития си съперник да трепери.

Този мач гледахте на живот по MAX Sport 3 HD.

Реал започна невероятно - със серия от 13:1, която прерасна в 25:6, а първата четвъртина в "УизИнк Сентър" завърши при резултат 30:12. Рано във втората част разликата надхвърли 20 точки, а пет минути преди почивката достигна и най-голямото си измерение при 44:19. Първото полувреме завърши 51:39 след финален щурм на гостите.

В третата четвърт подемът за Монако бе видим и французите продължиха да топят пасива си, водени от Майк Джеймс, за да стигнат до 72:65 след 30 минути. Реал си върна двуцифрената разлика в началото на последната десетка, но Монако успя да обърне развоя в своя полза и да поведе с 81:83 след серия от 16-2 в рамките на около четири минути. Реал обаче отговори с пет поредни точки за 86:83 и повече не даде инициативата на съперника, за да стигне до триумфс 94:86.

Гершон Ябуселе продължава да оставя чудесни впечатления и този път вкара 18 точки за Реал, докато французите Тома Йортел и Фабиен Козер добавиха съответно 13 и 12 за втората победа на "белите".

Майк Джеймс бе над всички за Монако с 24 точки.

В по-ранен мач Цървена звезда спечели със 73:61 срещу Жалгирис (Каунас).