Реал (Мадрид) победи Барселона с 91:86 след продължение в Ел Класико, за да поведе еднолично в класирането на Евролигата с 14 успеха след 21 кръга в турнира. "Белите" поставиха ново върхово постижение за сезона, завършвайки срещата с 13 отнети топки, като цели десетима баскетболисти на столичани завършиха двубоя с поне един показател в тази статистическа категория. Каталунците пък направиха цели 25 грешки, поставяйки клубен рекорд в турнира, което също оказа своето влияние за крайния изход.

Голямото дерби гледахте на живо по MAX Sport 1 HD.

Джанан Муса поведе Реал към победата, завършвайки с 18 точки. По-впечатляващо обаче бе, че половината от тях дойдоха в добавените пет минути на мача и на практика босненското крило беше ключов фактор за своя тим.

Габриел Дек с 23 точки бе най-резултатен за домакините, докато старото куче Серхио Йул напомни за себе си с 19 точки.

Барселона влезе в последната част с преднина от 9 точки (50:59), но в заключителните десет минути и в петте добавено време Реал вкара 41 срещу само 27 за гостуващия тим.

Никола Миротич вкара 17 точки за гостуващия тим, който допусна осмата си загуба през сезона до момента и прекъсна поредицата си от три последователни триумфа като гост.