Реал (Мадрид) победи Барселона със 78:66 и ще играе в неделния финал на Евролигата, където ще се изправи срещу Олимпиакос (Пирея) и Александър Везенков. "Белите" направиха фантастично второ полувреме, в което допуснаха едва 24 точки в коша си, а това несъмнено им донесе успеха в полуфиналното издание на Ел Класико.

Така "лос меренгес" се класират за финала за втори пореден сезон и целта пред тях е единадесета европейска титла.

Разликата в полза на нито един от двата отбора не надхвърли 12 точки, но след като Реал влезе във второто полувреме с пасив от шест, то след третата част нещата бяха вече коренно различни и мадридчани водеха с 58:55, а в последните 10 минути окончателно пречупиха съперника и заслужено ликуваха след 78:66.

Най-резултатен за победителите бе Валтер Таварес с 20 точки и 15 борби, а Марио Хезоня се включи с 14 точки и 9 борби.

За Барселона Алекс Абринес отбеляза 16 точки и 4 борби, а един от лидерите на тима Никола Миротич завърши с едва 3 точки и 1 борба.

Финалът е в неделя от 20:00 часа (пряко по MAX Sport1 HD), а от 17:00 Монако и Барселона ще играят за трето място.