Спартак (Плевен) затвърждава добрата си форма на финалната права на редовния сезон в НБЛ. Подемът на плевенчани продължи с победа срещу Ямбол с 94:73, като това бе трети пореден успех за баскетболистите на Тодор Тодоров.

Двубоят гледахте на живо в ефира на MAX Sport 2 HD.

Плевенчани изиграха добро първо полувреме, като и в двете части удържаха съперника си до под 20 точки, за да поведат с 48:37 на почивката. В третата част те окончателно сломиха съпротивата на гостите, добавяйки още 11 точки към преднината си, която достигна 77:55 преди заключителните десет минути, в които ямболии за кратко намалиха изоставането си, но в крайна сметка Спартак спечели с 94:73.

Това стана факт след 17 точки и 9 асистенции на Божидар Аврамов, който бе най-резултатен, а останалите четирима от стартовите пет също завършиха с двуцифрени показатели - Димитър Маринчешки вкара 14, Николай Стоянов 11, а Симеон Илиев и Коча Йовович по 10.

Дарин Иванов с 15 точки и Кръстан Кръстанов с 14 се отличиха за гостите.