Реал (Мадрид) грабна трета поредна и общо осма победа в десет мача от началото на сезона в Евролига. Добрата серия на “белите” продължи във Франция, където те надиграха с 87:74 АСВЕЛ (Вильорбан) в двубой, който гледахте пряко по MAX Sport 2 HD

Доста резултатна за европейските стандарти първа част (33:24) позволи на гостите от испанската столица да се откъснат напред с добра преднина след само 10 минути баскетбол, а после за тях не бе проблем да поддържат дистанция от домакините до самия край на мача. Фабиен Козер с 25 точки бе най-добър за победителите, а Гершон Ябуселе отново впечатли, завършвайки с 18 точки. Ели Окобо с 26 бе най-резултатен за АСВЕЛ.

Байерн (Мюнхен) пък удължи мъките на турския гранд Фенербахче, нанасяйки на истанбулския колос седма загуба в десет мача праз сезона досега. Баварците спечелиха със 71:63 и вече са с баланс 4-6, а този мач бе излъчен пряко по MAX Sport 3 HD.

Германците поведоха с 22:12 след една част, но след това “фенерите” се върнаха в мача, постепенно намалявайки изоставането си, което бе съкратено до само 3 точки и 49:46 преди заключителните 10 минути, в коит обаче домакините вдигнаха оборотите и не позволиха обрат

Владимир Лучич с 22 точки и Кори Уолдън с 16 бяха отличниците за отбора на Андреа Тринкиери, докато Марко Гудурич с 16 бе топреализатор за гостите.