Олимпиакос изживя още една приказна вечер в Евролигата в своята арена "Мира и приятелството", след като повали колоса Барселона със 73:66.

Лъвските изяви на Саша Везенков и компания гледахте по MAX Sport 3 HD, а с успеха гърците си гарантираха домакинско предимство на четвъртфиналите.

Случилото се в Пирея ще бъде запомнено и защото за първи път от 6 години отборът на Йоргос Барцокас спечели у дома срещу Барса, при това - след като на почивката губеше с 33:40. Олимпиакос поведе за първи път в мача едва в третата четвърт с кош на Хасан Мартин за 48:47 01:57 минути преди края на частта.

В началото на последните 10 минути Барселона за последно поведе, но водени от сърцатата игра на Везенков и смелите изяви на Шакил Маккисик, домакините изковаха славната победа.

Българското крило беше най-резултатен на паркета в третата четвърт с 6 точки, а в последната продължи да изпъква в ключовите моменти - негов кош доведе до 60:60, после не трепна при два фаула, а успя и да направи асистенция за тройка на Томас Уолкъп 96 секунди преди края, дала най-големия аванс на Олимпиакос до този момент в мача - 67:63.

Залата буквално кипеше от полуделите от радост фенове, които бяха готови да понесат на ръце своите след заключителните 4 точки на Шакил Маккисик - все от линията за наказателни удари, оформили крайното 73:66. Точно американецът стана най-резултатен в двубоя с 20 точки, а Александър Везенков приключи с 13 и заслужено ще вкуси от плейофите за първи път в кариерата си.

Мачът беше последен за Олимпиакос от редовния сезон, след като те няма да играят във финалния кръг заради изваждането на руските отбори. Гърците са втори, веднага след лидера Барселона.

Тази вечер място в плейофите си осигури и защитаващият титлата си Анадолу Ефес след 87:77 у дома над АЛБА.