Отборът на Рилски спортист спечели баскетболното дерби от НБЛ, което наблюдавахте по MAX Sport 2 HD.

В него самоковци победиха Левски със 76:66 в столичната зала "Универсиада".

По този начин Рилски спортист остана перфектен в лигата, като има 11 победи от 11 мача.

Така логично тимът от Самоков оглавява класирането с пълен актив от 22 точки. Втори е Черноморец (Бургас) с 9 победи и 2 загуби, Балкан (Ботевград) е с актви от 8:3, а Левски е на четвъртото място със 7 успеха и 4 поражения.

Първото полувреме в "Универсиада" днес бе равностойно, като в нито един момент някой от отборите не направи аванс от пет точки.

Все пак Рилски спортист успя да се оттегли на почивка при резултат от 43:39 в своя полза.

Решителната част се оказа третата, в която играчите от Самоков бяха брилянтни. Те я спечелиха с 19:8 и до голяма степен си осигуриха победата.

Тя бе затвърдена, като макар Левски да спечели със символичното 19:14 последната четвърт, крайният резултат бе 76:66 в полза на Рилски спортист.

Трей Портър приключи двубоя с "дабъл-дабъл" от 20 точки и 10 борби при 70% стрелба от игра. Павлин Иванов добави още 18 точки, а Барет Бенсън се разписа с 10 и 8 борби от пейката.

Ивица Радич бе най-добър за Левски със своите 17 точки и 7 борби. Венцислав Петков и Марио Литъл отбелязаха по 13, а Цветомир Чернокожев приключи с 10 точки и 8 борби.