Олимпия (Милано) продължава перфектния си старт на сезона в Евролигата. Италианският тим се справи и с Макаби (Тел Авив), побеждавайки израелския си съперник с 83:72, за да грабне третата си победа в три мача от началото на кампанията и поне временно да оглави класирането в турнира.

Срещата наблюдавахте в ефира на MAX Sport 3 HD.

Ефективна игра в нападение и здрава защита помогнаха на домакините да превърнат първото полувреме в абсолютен рай за себе си и ад за гостите. Първата и втората част завършиха при идентичен резултат (26:15), което отреди преднина от над 20 точки за Олимпия на почивката - 52:30.

В третата четвърт ролите обаче се размениха, Макаби намери по-добър ритъм и в двете фази и ограничи съперника до само 11 точки, като скъси изоставането си до 63:49. Силите на гостите обаче така и не стигнаха за нещо повече, като макар да спечелиха и последната част, победата в мача бе за домакините от Милано - 83:72.

Това бе и трети пореден успех срещу Макаби, след като през миналия редовен сезон фирмения отбор на Джорджо Армани спечели и двете си срещи с израелския гранд.

Тази вечер Девон Хол и Константинос Митоглу поведоха домакините напред, съответно със 17 и 16 точки, а Малкълм Дилейни добави 10. Всички баскетболисти на домакините записаха точков актив, като Шавон Шийлдс и Серхио Родригес останаха с по 9 точки, а Николо Мели - с 8.

Дерик Уилямс с 19 и Деймс Нънали с 16 се превърнаха в топреализатори за Макаби, докато Скоти Уилбекин, който бе страхотен в първите два мача на отбора, днес бе ограничен до само 8 точки.

Балансът на отбора от Тел Авив е 1 победа и 2 загуби.

В четвъртък Макаби гостува на френския АСВЕЛ, докато Олимпия приема Анадолу Ефес.