Барселона загуби у дома от Олимпия Милано в баскетболната Евролига със 73:75, въпреки че водеше с 10 точки в средата на третата четвърт и изглеждаше така, сякаш крепостта на домашната зала няма да рухне.

Гледахте драматичния мач по MAX Sport 2 HD.

Италианският тим стана първият, който побеждава в "Палау Блауграна" през сезона в Евролигата. Дотук Барса бе с осем поредни успеха пред своята публика. Двубоят бе повторение на полуфинала в турнира от миналия сезон, когато пък каталунците спечелиха драматично, също с две точки разлика - 84:82.

Серхио Родригес с 18 точки и Малкълм Дилейни с 15 бяха най-резултатни за победителите, а Девон Хол даде важен принос със 7 от осемте си точки в последната четвърт.

Никола Миротич вкара 18 т., включително тройка на надеждата малко преди края за Барса, а най-резултатен за тима бе Кайл Курич с 22 точки.

В класирането грандът от Испания още е начело с 15-4, а тимът от Милано е пети с 11-6.

В другия мач от късната сесия във вторник Байерн спря серия от три поредни загуби и спечели в своята зала срещу Жалгирис със 74:65.

Огниен Ярамац вкара 16 точки и добави 4 борби за победата, а още трима негови съотборници минаха прага от 10 точки - Владимир Лучич (12), Огустин Рубит и Андреас Обст (по 11).

Йош Небо записа 14 точки и хвана впечатляващите 9 борби за гостите от Литва, които остават последни в класирането с баланс от три победи и 14 загуби. Байерн е 11-и с актив от 8-10.