Александър Везенков изигра поредния си силен мач за Олимпиакос в баскетболната Евролига.

Българският национал реализира 15 точки при убедителната победа на гърците с 89:54 (20:10, 19:11, 26:17, 24:16) над Лион в Пирея в среща от 16-ия кръг.

Освен това Сашо се отчете с четири борби и три асистенции. Единствено Тайлър Дорси бе по-резултатен за домакините с 19 точки. За французите Дилан Осетковски реализира 15 точки.

Олимпиакос доминираше в цялата среща и дори не играеше на пълни обороти предвид умората от мача с Байерн преди три дни.

Победата оставя гърците на третото място с актив от 11 победи и пет загуби. Лион допуска четвърта поредна загуба в Евролигата и е 12-и със седем победи и девет поражения.

В друг мач от вечерта Зенит спечели сравнително комфортно гостуването си на Монако с 85:74 (31:14, 14:29, 11:14, 29:17). Както личи и от резултатa, руснаците изиграха много силна последна четвърт, която реши двубоя.

Най-резултатен за победителите бе Джордан Лойд с 20 точки, а Били Барън добави 19. За френския тим Дуейн Бейкън вкара 21.

Зенит е шести в таблицата с 10 победи и шест загуби, а Монако е 14-и с шест победи и 10 загуби.