Олимпиакос победи Жалгирис в мач от баскетболната Евролига, който наблюдавахте в ефира на MAX Sport 2 HD.

За пореден път в герой за гърците се превърна българската звезда на тима Александър Везенков.

Българинът този път не бе най-резултатен за тима си, но пък вкара 12 точки, при това в най-важните мигове от мача.

Всичките свои точки Везенков отбеляза в третата четвърт от мача, която Олимпиакос стартира с изоставане от три точки в резултата.

С помощта на българина, Олимпиакос спечели тази част с 27:10 и успя да поведе с 14 пункта при 63:49.

Този аванс улесни задачата на гърците, които не допуснаха сензация в последната четвърт, а на моменти разликата дори достигаше 20 точки. Все пак мачът завърши при резултат 83:68.

Така Олимпиакос е с актив от три победи и една загуба на третото място в Евролигата, докато Жалгирис е последен с четири поражения.